łóżko

Mała sypialnia – jak urządzić?

Posiadając małe mieszkanie zazwyczaj decydujemy się na umieszczenie sypialni  w  tym najmniejszym pokoju, przede wszystkim tak jest bardziej funkcjonalnie, ale i lepiej z racji na to, że to salon powinien być większy i bardziej przestronny.
Nasza sypialnia powinna być miejscem odpoczynku, zebrania myśli, czy regeneracji.
Na początku powinniśmy zastanowić się w jakim stylu chcemy ją urządzić. Powinno być przede wszystkim schludnie, estetycznie i  przyjemnie. Sami musimy czuć się w tym miejscu dobrze – w końcu to nasza mała oaza.

Na początek potrzebne będzie nam łóżko, a jeżeli przestrzeń nam na to pozwala warto ustawić je centralnie, tak aby z obu stron mieć do niego dostęp. Klasycznie z każdej strony warto postawić szafki nocne, aby każdy z mógł postawić sobie tam np. szklankę wody, czy po prostu lampkę.
Ogromnym minusem takiego ustawienia może być niestety brak miejsca na szafę, ale zawsze możemy zamiast szafek nocnych postawić małe komody, albo po prostu przestawić łóżko do ściany i umieścić szafę.
Warto też zadbać o akcesoria, poduszki, koce, czy też lampki wprowadzają przepiękną atmosferę. Bardzo dobrze jest też umieścić świece, czy też drobne kwiaty na parapecie. Charakteru możemy dodać również stawiając na ziemi duży dywan w bardziej odważnym kolorze.

Mała sypialnia wcale nie musi być minusem, wystarczy odpowiednio rozplanować rozmieszczenie jej. Polecam urządzenie jej przede wszystkim w naszym stylu, bo to nam ma ona przede wszystkim pasować.

Dodaj komentarz