balkon

Jak urządzić mały taras, albo balkon?

Większość z nas wyczekuje tego momentu, pierwszych promieni słońca, ciepła! Wraz z nadejściem tej chwili  warto zabrać się za swój balkon, nawet jeśli nie jest za duży!
Jest wiele możliwości, aby sprawić, by wyglądał schludnie i przede wszystkim atrakcyjnie, aby poranna kawa była jeszcze przyjemniejsza!

Mały balkon w bloku wcale nie musi nam służyć jedynie do suszenia prania Sama aranżacja takiego miejsca na pewno wymaga dużego zaangażowania i kreatywności!  Przede wszystkim na początku pomyślmy i przygotujmy wstępny plan…

Na początek podłoga, oczywiście w zależności od naszego budżetu, możemy zostawić terakotę, albo deski z drewna. Bardzo popularna stała się także sztuczna trawa, która ociepla balkon i jest idealnym pomysłem dla kogoś z małym dzieckiem.
Później powinniśmy wykorzystać najbardziej zapomnianą przestrzeń na balkonie np. składany blat, czy trójkątny stolik na którym postawimy kwiaty.
A co z meblami? Przede wszystkim powinny być one składane i łatwe do zadbania. Fajnym sposobem jest zaopatrzenie się w wielofunkcyjne meble, aby móc wykorzystywać je na wiele sposobów. Drewniana skrzynia może przydać się do przechowywania różnych rzeczy, jak również siedzenia na niej.  
Na sam koniec – rośliny! Przecież to o nie w tym wszystkim chodzi, bardzo wiele ludzi dodatkowo sadzi sezonowe owoce w doniczkach.  Możemy zawiesić kwiaty w ten sposób zaoszczędzając czas, lub poustawiać je na parapecie, skrzynkach.
Na słoneczne dni warto zaopatrzyć się także w parasol, aby uchronić siebie od promieni słonecznych.
Te wszystkie rzeczy z łatwością pomieścimy nawet na malutkim balkonie, wystarczy tylko kapka wyobraźni.

Dodaj komentarz