wyprawka noworodka

Pierwsza wyprawka niemowlaka

Każdy niemowlak wymaga tak przysłowiowej pierwszej wyprawki. Najlepiej pomyśleć o niej nieco wcześniej, bo zaraz po urodzeniu dziecka możemy mieć problem ze znalezieniem czasu i energii na większe zakupy. Radzimy, co powinni kupić młodzi rodzice przed przyjściem dziecka na świat.

Na dobranoc i dzień dobry

Delikatny i lekki kocyk albo bambusowy otulacz  to jeden z pierwszych elementów do dziecięcej wyprawki. Zaopatrzmy naszego maluszka w rozgrzewający kombinezon i body rozpinane na całej długości oraz cieplejsze i cieńsze czapeczki. Nie obędzie się również bez nosidełka albo chusty, która jest zdecydowanie wygodniejsza. Warto też kupić antyalergiczne kosmetyki, a także takie drobiazgi jak nawilżane chusteczki, oliwkę do ciała czy nożyczki do paznokci. Niezbędne będą pieluszki, jednorazowe albo materiałowe.

Drożej nie znaczy lepiej  

Zakup pierwszej wyprawki dla niemowlaka zazwyczaj wymaga znacznych nakładów finansowych. Wysoka cena wiąże się z dobrą jakością materiałów i wykonania, a także uzyskiwanymi atestami. Jednak niejednokrotnie to marka winduje cenę, warto więc dwukrotnie zastanowić się przed zakupem drogich śpioszków czy pieluszek. W sklepach warto rozejrzeć się za promocjami, a także zajrzeć na internetowe aukcje oferujące rzeczy używane. Możemy również podpytać o potrzebne rzeczy wśród znajomych, którzy mają starsze dzieci. Pamiętajmy przy tym, że nasz noworodek bardzo szybko urośnie i wtedy będziemy musieli przygotować kolejną wyprawkę już dla nieco większego dziecka.

Dodaj komentarz