Pomysł pies. Jakie wydatki?

Zanim przyjemności w kwestii posiadania psa najpierw obowiązki. Każde zwierzę w domu to odpowiedzialność, o której nie wolno nam zapominać. Czy wystarczy kącik dla psa, w którym będzie mógł przesypiać noce? Jeśli decydujemy się na psa w mieszkaniu, należy zdać sobie sprawę również z wydatków. Sprawdźmy, co musimy mieć. Na co będziemy musieli wydać pieniądze.

 

Wygodny kąt do spania

 

Miejsce do spania to priorytet, jeśli decydujemy się na czworonoga w domu. Kąt mu nie wystarczy. Konieczny będzie zakup wygodnego posłania, przyda się też miły kocyk dla psa. To właśnie tam nasz szczeniak będzie miał swój azyl. Będzie mógł położyć się w każdej chwili kiedy tylko będzie chciał. Jeśli kupujemy szczeniaka, sprawa legowiska jest tym bardziej ważna, by nasz malutki piesek od samego początku pobytu w domu wiedział, gdzie się śpi i odpoczywa. To z całą pewnością ograniczy jego drzemki na sofie w salonie.

 

Jakie akcesoria dla psów?

 

Kolejno ważne są obroże. Regulowane modele to najlepsze rozwiązanie, kiedy decydujemy się na szczeniaka. W kwestii smyczy musimy znaleźć złoty środek. Wybieramy je w zależności od wielkości i wieku psa. Dla szczeniaków zaleca się krótką smycz, która pozwoli mu nauczyć się chodzić blisko właściciela. Potrzebne będą nam jeszcze miski do jedzenia i picia. Wybierajmy miski z bezpiecznych materiałów odpornych na uszkodzenia. Warto wybrać miski antypoślizgowe, które uchronią naszego szczeniaka przed nerwami, ale też pozwolą mu na beztroskie spożywanie wybornych posiłków i gaszenie pragnienia po wyczerpującym spacerze.

Jedna myśl na temat “Pomysł pies. Jakie wydatki?

Dodaj komentarz