Nie lekceważ objawów przepukliny

Stosunkowo często lekceważymy sporo objawów, symptomów, którymi organizm informuje nas, że coś jest nie tak. Trudności w leczeniu wielu chorób mają również i takie podłoże. Nie badamy się regularnie. Stronimy od profilaktyki. Jeśli chodzi i przepuklinę to jest ona dowodem na to, że w porę zdiagnozowana – nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Nieleczona przepuklina prowadzi do groźnych powikłań, którymi może być nawet zapalenie otrzewnej.

 

Pierwsze objawy przepukliny – idziemy do lekarza

 

Elastyczne uwypuklenie w okolicy nadbrzusza, pępka lub pachwiny to objaw, z którym natychmiast powinniśmy udać się do lekarza. Tak samo, jak w przypadku innych chorób najważniejszy jest czas. Zobaczmy, jak przygotować się do operacji przepukliny, która jest koniecznością. Nie ma innej metody leczenia przepukliny. Są natomiast różne techniki operacyjne.

 

Jakie przygotowania do operacji przepukliny?

 

Gruntowne zbadanie chorego przed operacją to wymóg. Lekarz musi wiedzieć wszystko na temat pacjenta. Musi znać leki, które przyjmuje na stałe, wyniki badań (morfologia, mocz, EKG, RTG klatki piersiowej). W przypadku stałych leków może okazać się, że niektóre z nich będzie trzeba odstawić na krótki czas przed operacją. Lekarz będzie zadawał pytania dotyczące chorób nie tylko tych teraźniejszych, ale również chorób z przeszłości. Co najmniej 6 godzin przed operacją pacjent nie może pić, jeść, palić i żuć gumy. Wymagane jest pisemne potwierdzenie zgody na wykonanie zabiegu.

2 myśli na temat “Nie lekceważ objawów przepukliny

Dodaj komentarz