Planujesz treningi? O tym nie wolno Ci zapomnieć.

Regularne treningi siłowe lub wytrzymałościowe wymagają od nas nie tylko silnej woli, ale pomysłu na odpowiednią dietę. Nie sposób obciążać organizm, nie dostarczając mu odpowiednich składników odżywczych. Bez paliwa nie pojedziesz. W przypadku treningów jest tak samo. Sprawdź, co robić.

Czy zażywać suplementy diety?

 

Pamiętaj, że witaminy i minerały nie szkodzą. Ich brak, jak również nadmiar w organizmie – tak. Im zdrowiej się odżywiasz, tym mniej suplementów witaminowo-minerałowych musisz przyjmować. To święta prawda, której warto się trzymać. Jeszcze lepiej skonsultować tę kwestię z lekarzem rodzinnym, zrobić badania i mieć pewność, że zażywasz suplement diety, który jest Ci potrzebny. Z całą pewnością nie można sugerować się reklamami, które podsuwają potrzeby. Pamiętaj, że nie muszą być to potrzeby Twojego organizmu.

 

A co z odżywkami dla sportowców?

 

Odżywki dla sportowców są konieczne. To właśnie paliwo, które jest Ci potrzebne po to, byś widział efekty swojej pracy. Na rynku mamy sporo rodzajów odżywek, które przyjmuje się przed treningiem lub po zakończonych ćwiczeniach. Każda z odżywek odgrywa inną rolę w organizmie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy skonsultować się z fachowcem w tej dziedzinie. Może być to Twój osobisty trener, lekarz, dietetyk. W przypadku odżywek dla sportowców wymagana jest równie szczególna rozwaga, co w przypadku suplementów diety. Dlatego bez doświadczenia nie powinno się podejmować samodzielnie decyzji. Znalezienie złotego środka warto powierzyć specjalistom.

2 myśli na temat “Planujesz treningi? O tym nie wolno Ci zapomnieć.

Dodaj komentarz