Cała prawda o suplementach

A Ty jak zaczynasz dzień? To prawda, że z samego rana warto sięgnąć po szklankę wody z cytryną. Pobudza organizm do pracy, ale też wzmacnia układ odpornościowy, chroni nawet przed nowotworami. Warto wyrobić sobie ten nawyk. A co z suplementami? Zobaczmy.

 

Tempo życia kontra suplementy

 

Żyjemy szybko. Mamy masę obowiązków. Często cierpimy na przewlekłe dolegliwości typu zmęczenie, bóle głowy, bóle pleców. To wynik tempa życia, jakie wybraliśmy dla siebie. Nie mamy czasu na przygotowanie porcji zdrowia na talerzu. Co jeszcze? Naszemu zdrowiu nie sprzyja środowisko. Smutna prawda, która zmusza nas do suplementacji. Ale ostrożnie. Nie każdy suplement jest potrzebny naszemu organizmowi. Dlatego tę decyzję warto skonsultować z lekarzem. Co więcej, dobrze wykonać podstawowe badania, by mieć pewność, że suplement diety, który wybierzemy, nie zaszkodzi, a pomoże.

 

Biegasz, ruszasz się – wspaniale

 

Aktywność fizyczna jest konieczna, aby można było cieszyć się z optymalnego zdrowia. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak wspaniałym lekarstwem na wszystko jest ruch. Należy jednak pamiętać, że regularne treningi wymagają odpowiedniego odżywiania się. Nie do końca jesteśmy w stanie zapewnić naszemu organizmowi wszelkie potrzebne mu składniki odżywcze. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są odżywki dla sportowców. Dzięki nim możemy być pewni, że organizm otrzymuje każdego dnia to, czego potrzebuje. Wybór odżywki warto przedyskutować z trenerem lub dietetykiem, czyli osobami doświadczonymi w tej dziedzinie.

Suplementy Wrocław – gymmaniak.pl

2 myśli na temat “Cała prawda o suplementach

Dodaj komentarz