Coś dla psychiki i dla ciała – wyzwania sportowe

Coraz więcej osób decyduje się na bieganie. Jest ono bowiem nie tylko formą aktywności fizycznej, ale też sposobem na życie. Ci, którzy nie są już na samym początku tej drogi, wybierają coś więcej. Tym więcej są na przykład biegi z przeszkodami, czyli dużo większy wysiłek, poświęcenie, ale też oczywiście walka z samym sobą.

 

Przezwyciężanie granic

 

Ciekawa forma wypoczynku, jak również aktywności fizycznej, czyli biegi ekstremalne to propozycja dla zaawansowanych. Jak wiadomo wyzwania działają motywująco. Takie przezwyciężanie granic przekłada się również na wiele sytuacji w naszym życiu, w których trudno dać sobie radę bez odpowiednich wypracowanych praktyk. Jednym ze sposobów jest właśnie regularna aktywność fizyczna, ale też biegi wojskowe znane nie tylko z trudności, ale też z uroków.

 

A może survival?

 

Z odpowiedzialnością wśród ludzi młodych bywa kiepsko. To właśnie dlatego organizatorzy tego rodzaju formy wypoczynku podkreślają, że survival ma przede wszystkim wymiar mentalny. Wyzwala w człowieku nie tylko siłę przetrwania, ale także odpowiedzialność. To coś więcej niż tylko tory przeszkód. To z całą pewnością sport, turystyka, ćwiczenie ciała, ale też ducha. Nic dziwnego, że to forma rekreacji, na którą decydują się managerowie w ramach integracji zespołów pracowników. Survival łączy ludzi, wyzwala potencjał, o jakim dotychczas nie mieliśmy pojęcia, ale też daje satysfakcję i motywuje do skutecznego działania. Na szczeblu mniej zaawansowanym jest dla każdego bez różnicy na kondycję, płeć czy wiek.

2 myśli na temat “Coś dla psychiki i dla ciała – wyzwania sportowe

Dodaj komentarz